28 lutego, 2012

Homeopatyczna apteczka dla każdego - Andrzej Rajmund KozłowskiAutor: Andrzej Rajmund Kozłowski
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Ilość stron: 128

Andrzej Rajmund Kozłowski jest specjalistą medycyny rodzinnej, pediatrą oraz lekarzem homeopatą. Odnosi ogromne sukcesy w stosowanej terapii. Od ponad 27 prowadzi prywatną praktykę lekarską, a poprzez opisywaną właśnie przez mnie książkę, przekazuje wiedzę medyczną w ujęciu czystko praktycznym do wykorzystania w codziennym życiu. W trakcie czytania, widać że autor posiada sporą wiedzę na temat tego o czym pisze i dobrze zna się na swoim fachu.  

Czym jest homeopatia? To forma medycyny niekonwencjonalnej. Jej twórcą był niemiecki dr med. Samuel Hahnemann (1755-1834). Jej zasady zapisał w swym najsłynniejszym dziele Organom der Heilkunde wydanym w 1810r. Hahnemann do tej pory zadziwia lekarzy swoją świetną interpretacją faktów. Zwolennicy metody leczenia homeopatycznego, stosują wysoce rozcieńczone substancje, które domniemanie mają leczyć choroby o symptomach podobnych do tych powstałych w wyniku spożycia tychże substancji. Czyli taki lek homeopatyczny wywołuje sztuczną chorobę, która w żadnym stopniu nie jest szkodliwa, a może nam pomóc. Z początku, działanie tego leku może okazać się dość skomplikowane, ale autor w umiejętny sposób je tłumaczy, a także dla lepszego zrozumienia podaje przykłady z życia codziennego.

Homeopatyczna apteczka dla każdego to poradnik o dość małej liczbie stron, a jednak mieści w sobie ogrom informacji. Znajdziemy tutaj wiele informacji na temat homeopatii. Autor ma lekkie pióro i pisze zrozumiale co w przypadku poradnika, bardzo się ceni. Książka podzielona jest na krótkie rozdziały, w których autor omawia dane kwestie. Znajdziemy tu także homeopatyczną apteczkę domową, czyli zbiór leków i ich opisy oraz informacje w jakich sytuacjach należy je stosować. Dodatkowo, w poradniku znajduje się kilka ślicznych szkiców roślin i maleńkie zdobienia na dole strony. Estetyczne wydanie i korzystny język to zdecydowane plusy tej pozycji.

Poradnik Kozłowskiego jest warty uwagi i na pewno przyda się nie raz. Mi już bardzo pomógł z uciążliwym bólem brzucha i myślę, że jeszcze wiele razy z niego skorzystam podczas rożnych dolegliwości. Masz problemy ze zdrowiem?  Już nic Ci nie pomaga? Wypróbowałeś już wszystkie sposoby leczenia, stosowałeś przeróżne środki uzdrawiające, a wciąż nie czujesz ulgi? Ten poradnik jest właśnie dla Ciebie! Polecam!

Moja ocena: 7/10

Za egzemplarz do recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu Studio Astropsychologii!

4 komentarze:

 1. Recenzja jak zwykle ciekawa i zachęcająca. Mimo to odpuszczę sobie tą pozycję ponieważ nie interesuje mnie taka tematyka..

  OdpowiedzUsuń
 2. Mojej mamie by taka książka się przydała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Recenzja świetnie napisana i zachęcająca, ale ja chyba sobie odpuszczę, bo to nie jest tematyka w moim stylu.

  Pozdrawiam i zapraszam w wolnej chwili ;3

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz i zapraszam ponownie :)

Inne