15 maja, 2012

Angielski 600 fiszek: Idiomy z ćwiczeniami

Wydawnictwo: Edgard
Ilość fiszek: 600


Opanuj 500 najpopularniejszych idiomów!

Angielski 600 fiszek Idiomy z ćwiczeniami to zestaw 600 kartoników, w tym 500 z idiomami i 100 z ćwiczeniami na utrwalenie wiedzy. Ten krótki kurs pozwala na szybkie przyswojenie nowych informacji, a w tym rozwinięcie swoich umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Szczerze mówiąc, pierwszy raz miałam okazję obcować z taką formą nauki i naprawdę przyjemnie spędziłam przy niej czas, a także widzę efekty mojej pracy. Myślę, że teraz częściej będę starała się używać fiszek, aniżeli podręczników, gdyż wydaje mi się to po prostu przyjemniejsze i wydajniejsze.
                                                         
Na wstępie warto wspomnieć czym są tytułowe idiomy. Jak można wyczytać z różnych źródeł, są to wyrazy lub wyrażenia złożone, których znaczenie jest swoiste, odmienne od tego dosłownego. To właśnie idiomy często stanowią problem przy nauce języków obcych. Każdy kraj ma jakieś swoje różne powiedzenia, które nie zawsze tłumaczy się słowo w słowo, a wręcz większość z nich to idiomy. Ten zestaw fiszek, który omawiam, pozwala na przyswojenie najważniejszych 500 idiomów z języka angielskiego.

Fiszki to małe prostokątne karteczki wykonane z papieru lub kartonu. W przypadku omawianych przeze mnie fiszek, z jednej strony mamy angielski idiom oraz zdanie, w którym go użyto, a po drugiej wyjaśnienie znaczenia zarówno idiomu, jak i zdania. Ja, pracując z tymi karteczkami najpierw próbowałam rozszyfrować idiom. Jeżeli nie potrafiłam, próbowałam wywnioskować jego znaczenie z kontekstu zdania, a gdy już wcale nie miałam pojęcia co ono znaczy lub chciałam wyłącznie potwierdzić swoją rację, przewracałam fiszkę na drugą stronę i sprawdzałam polskie tłumaczenie. Często śmiałam się ze swoich interpretacji, które mijały się nieco z celem i wychodziły z tego zabawne sytuacje. Dobrą zabawą może też być uczenie się z fiszek z drugą osobą lub w grupce. Nawet naukę można często połączyć z rozrywką i przyswajać wiedzę bawiąc się nią.Jak już wspomniałam, w pudełeczku znajduje się 600 fiszek, a dzielą się one na 14 grup tematycznych: wygląd zewnętrzny i znaki szczególne, cechy charakteru, miłość, rodzinę i związki, nastrój, sukcesy, porażki, życie codzienne i przyzwyczajenia, praca, komunikacja, zgoda, konflikty, czas przestrzeń, materia i przedmioty, zwroty okolicznościowe oraz ćwiczenia. Takie pogrupowanie jest dobre dla osób, które pragną przyswoić idiomy np. tylko z jednej danej tematyki. Grupa "ćwiczenia" zawiera 100 idiomów, które są zarezerwowane na koniec nauki, jako powtórzenie i sprawdzenie swoich umiejętności. Dodatkowo do zestawu dołączone jest 20 pustych fiszek, na których możemy zapisać co chcemy. Jakieś idiomy, których nie zawarto w komplecie, czy też któreś zwroty, które chcemy zapisać drugi raz, aby lepiej je utrwalić. Wybór należy do uczącego się.

Podsumowując, dodam tylko, że fiszki wykonane są z dobrej jakości, sztywnego papieru, a całe pudełko świetnie prezentuje się na półce i jest poręczne, także z łatwością zmieści się do każdej torebki i plecaka, a gdyby się uprzeć, to nawet i do kieszeni. Kurs nauki z fiszek jest niezwykle efektywny i choć ilość informacji do przyswojenia na początku może nieco przytłaczać, zapewniam że nauka idzie bardzo szybko i przyjemnie. Polecam!

Moja ocena: 10/10

Za udostępnienie fiszek do recenzji ogromnie dziękuję Wydawnictwu Edgard!


7 komentarzy:

 1. Takie coś zawsze się przyda :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie uczyłam się w taki sposób, ponieważ zwykłe metody przyniosły efekty, a ja daję sobie radę w podręcznikowy sposób. Ale warto spróbować czegoś nowego, więc poproszę ciotkę o zakup w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś dla mnie, rozejrzę się :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na początku masz błąd, w tej kolorowej ramce, bo napisałaś, że jest 112 fiszek ;) A co do zestawu to rzeczywiście świetny! Miałam okazję przetestować go pod koniec zeszłego roku i nadal mi towarzyszy ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Angielski znam bardzo dobrze, więc raczej mi się nie przydadzą :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz i zapraszam ponownie :)

Inne