01 lipca, 2015

Nie dajesz mi spać - Alice Clayton

Autor: Alice Clayton
Wydawnictwo: Pascal
Ilość stron: 400

„- Czy w tym tygodniu także walił w ścianę?- spytała Sophia. 
- Właściwie to było dość cicho. Albo posłuchał mnie i stał się porządnym sąsiadem, albo odpadł mu penis i teraz szuka pomocy lekarskiej. 


Caroline to młoda projektantka wnętrz, a także właścicielka psotnego, lecz bardzo mądrego i opiekuńczego kota imieniem Clive. Dzięki swojej szefowej wprowadza się do nowego, fantastycznego mieszkania w San Francisco. Wszystko układa się idealnie, nowe miejsce wydaje się być perfekcyjne... dopóki Caroline nie zostaje wybudzona ze spokojnego snu odgłosami uderzania w ścianę i bujnego życia erotycznego jej sąsiada. Kobieta postanawia zaczekać i sprawdzić czy Simon z mieszkania obok zmieni swoje nocne zwyczaje, jednak pewnego dnia nie wytrzymuje. Dochodzi do konfrontacji, po której Caroline zaczyna szczerze nienawidzić swojego zabójczo przystojnego sąsiada. Los chce jednak by spotkali się przypadkiem w innych okolicznościach. Gdy okazuje się, że mają oni wspólnych znajomych, obydwoje postanawiają zawrzeć pokój. Czy uda im się zostać przyjaciółmi? A może nienawiść przerodzi się w jeszcze inne uczucie?

Alice Clayton to autorka, o której słyszałam tak wiele dobrego, że musiałam przekonać się na własnej skórze czy wszystkie te pochwały odnośnie jej stylu pisania, wyobraźni i niesamowitego poczucia humoru to prawda. Po przeczytaniu pierwszej części cyklu o Caroline i Simonie mogę śmiało stwierdzić, że dołączam do pisania pieśni pochwalnych pod jej adresem! Clayton jest absolutną mistrzynią w kreowaniu zabawnych dialogów i sytuacji, a w dodatku doskonale operuje sarkazmem. Pisze niezwykle lekko, przez co książkę czyta się szybko i bardzo przyjemnie. Nie boi się żadnych kontrowersyjnych tematów, żadnych niestosownych zwrotów, wulgarności, a mimo to całość napisana jest z odpowiednim wyczuciem i smakiem. 

„Są takie rzeczy, które kobieta chce usłyszeć w różnych momentach swojego życia: 
Dostałaś pracę. 
Twój tyłek wygląda świetnie w tej spódnicy. 
Chętnie poznam twoją matkę. 
A w pewnych sytuacjach i odpowiednim otoczeniu kobieta musi czasem usłyszeć słowo na C.”

Bohaterowie są świetnie wykreowani, przez co dość schematyczny zarys fabuły przekształca się w fantastyczną historię - z polotem, świeżością, genialnym humorem. Caroline to silna osobowość, bardzo szczera i dobra w swym postępowaniu, a jednocześnie emocjonalna i wybuchowa. Simon to typ mężczyzny, który imponuje kobietom - swoim wyglądem, pracą, pewnością siebie, inteligencją. Jest bardzo zadziorny i sarkastyczny, ale też niezwykle czuły, troskliwy i wrażliwy. Od początku wiadomo, że tych dwoje połączy coś więcej zwykłe sąsiedzkie stosunki, a dla czytelnika świetną zabawą jest śledzenie tego, jak zmieniają się ich relacje, jak stają się sobie bliżsi i jak tak naprawdę zmieniają siebie i swoje dawne przyzwyczajenia dla drugiej osoby. 

„Nie dajesz mi spać” to pierwsza część cyklu o przygodach Caroline i Simona. Alice Clayton faktycznie okazała się być wspaniałą pisarką i dostarczyła mi kilku godzin wyśmienitej rozrywki przy poznawaniu perypetii dwójki głównych bohaterów. Ta książka to świetnie napisany romans z lekką dawką nienachalnej erotyki i genialnym humorem, z dobrze wykreowanymi postaciami i dialogami doprowadzającymi do wybuchów niekontrolowanego śmiechu. Polecam serdecznie czytelniczkom, bo to raczej kobieca literatura, które lubią romanse z zabarwieniem erotycznym. Ten jest wyjątkowo zabawny, a jego lektura to czysta przyjemność!

Dziękuję!

3 komentarze:

 1. Ależ nabrałam sobie ochoty na tę książkę. Treść troszeczkę oklepana - ale co tam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oklepana, ale cudownie napisana! Przezabawna i świetnie się czyta :D

   Usuń
  2. A gdzie ja mozna zakupic?? Szukam juz kilka dni i mam problem.

   Usuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz i zapraszam ponownie :)

Inne