17 stycznia, 2017

Zapowiedzi Wydawnictwa Albatros na 2017!

Witajcie!
Dziś mam Wam do pokazania garść zapowiedzi książkowych Wydawnictwa Albatros na 2017 rok. Przedstawię Wam pozycje, które mnie najbardziej zainteresowały, i które prawdopodobnie będę recenzowała na blogu. Zapraszam do przeglądania i komentowania :)

JUŻ MNIE NIE OSZUKASZ - HARLAN COBEN
LUTY 2017

ZNAJDUJĄCY SIĘ U SZCZYTU FORMY COBEN POWRACA Z NOWĄ POWIEŚCIĄ, OD KTÓREJ NIE SPOSÓB SIĘ ODERWAĆ

Maya Stern niedawno powróciła do domu z misji w Iraku. Pewnego dnia zamontowana w jej domu ukryta kamera, mająca śledzić zachowanie opiekunki małej Lily, córeczki Mai, nagrywa filmik z udziałem bawiącej się dziewczynki i jej ojca. Ale przecież Joe został brutalnie zamordowany dwa tygodnie wcześniej! Wytrącona z równowagi kobieta zastanawia się nad tym, co przed chwilą zobaczyła. Czy to możliwe? Ale to oznaczałoby, że Joe żyje. Maya była naocznym świadkiem jego zabójstwa, a po wszystkim zorganizowała mu pogrzeb. Aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania, kobieta musi uporać się z mrocznymi tajemnicami własnej przeszłości. Gdy tego dokona, będzie zmuszona stawić czoła nieprzyjemnej prawdzie o swoim mężu… i o sobie.


ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI - B.A. PARIS
LUTY 2017

THRILLER PSYCHOLOGICZNY, KTÓREGO
NIE POWSTYDZIŁBY SIĘ SAM HITCHCOCK

Jack i Grace wydają się świetnie do siebie pasować. Każdy z nas zna taką parę. On jest przystojny i bogaty, ona – urocza i inteligentna. Nie mógłbyś ich nie lubić, nawet gdybyś chciał. Z przyjemnością poznałbyś Grace bliżej, ale okazuje się to niemożliwe, bo ona i Jack są właściwie nierozłączni. Ktoś powiedziałby, że to prawdziwa miłość. Ktoś inny mógłby spytać, dlaczego Grace nigdy nie odbiera telefonów, nie wychodzi z domu, a nawet nie pracuje. I jak to możliwe, że gotuje takie wymyślne potrawy i w ogóle nie tyje? Szczęściara? Możliwe. Tylko po co im w oknach kraty?


STRAŻAK - JOE HILL 
MARZEC 2017

TO MOJA WERSJA BASTIONU, NASĄCZONA BENZYNĄ I PODPALONA – MÓWI O SWOJEJ POWIEŚCI JOE HILL, SYN STEPHENA KINGA

Przez kraj przetacza się przerażająca plaga. Na ciele pojawiają się czarno -złote plamy, a następnie ludzie stają w płomieniach. Zakażają się miliony, ogień wybucha wszędzie. Nie ma antidotum. Pielęgniarka Harper Grayson opiekowała się zainfekowanymi pacjentami. Teraz złote plamy odkryła na własnym ciele. W szpitalu widziała matki, które rodziły zdrowe dzieci, więc wierzy, że jej dziecko też takie będzie... jeśli sama dożyje dnia porodu. Musi jednak unikać samozwańczego oddziału ścigającego wszystkich tych, którzy noszą w sobie zarodniki. Gdy ludzkość pogrąża się w szaleństwie, pojawia się tajemnicza postać: człowiek w kurtce strażaka noszący żelazny pręt. Strażak, jest zainfekowanym, który zdołał kontrolować ogień i używa go jak tarczy, broniąc ściganych, i jako broni, gdy mści się za skrzywdzonych.


GRÓB MOJEJ SIOSTRY - ROBERT DUGONI
MARZEC 2017

TRACY PRZEZ LATA KWESTIONOWAŁA FAKTY DOTYCZĄCE ZNIKNIĘCIA SWOJEJ SIOSTRY, GDY CIAŁO SARY ZOSTAJE ODNALEZIONE, JEJ CELEM STAJE SIĘ ROZWIKŁANIE SPRAWY 

Tracy Crosswhite przez lata kwestionowała fakty dotyczące zniknięcia jej siostry. Nie wierzy, że Edmund House, przestępca seksualny oskarżony i skazany za zamordowanie Sary, jest faktycznym sprawcą tej zbrodni. Licząc, że uda jej się odnaleźć prawdziwego mordercę i wymierzyć sprawiedliwość, Tracy wstępuje do policji i zostaje detektywem w wydziale zabójstw w Seattle, poświęcając się bez reszty tropieniu przestępców. Gdy ciało Sary zostaje odnalezione w pobliżu ich rodzinnego miasta na północy Gór Kaskadowych w stanie Waszyngton, Tracy ze zdwojoną energią rzuca się w wir pracy, by odnaleźć odpowiedzi na pytania, które dręczą ją od lat. Szukając prawdziwego zabójcy siostry, odkryje tajemnice, które podważą jej wspomnienia z przeszłości, i otworzy drzwi śmiertelnemu niebezpieczeństwu.

SIEDEM SIÓSTR - LUCINDA RILEY
MARZEC 2017

PIERWSZA Z SERII SIEDMIU KSIĄŻEK, OSNUTYCH WOKÓŁ MITU O KONSTELACJI SIEDMIU SIÓSTR 

Na wieść o śmierci bajecznie bogatego i otoczonego aurą tajemniczości ojca, Maia D'Aplièse i jej pięć sióstr, wszystkie adoptowane przez Pa Salta jako małe dziewczynki, spotykają się w domu, w którym spędzały dzieciństwo. „Atlantis” – to wspaniały zamek położony nad brzegiem Jeziora Genewskiego. Każda z dziewcząt otrzymuje wskazówkę, która pozwoli jej odkryć istotę dziedzictwa otrzymanego w spadku po ukochanym ojcu. Maię tropy wiodą do zrujnowanej willi w Rio de Janeiro, gdzie poznaje historię swojej przodkini z czasów Belle Epoque, pełnej pasji Izabeli Bonifacio. Elementy zagadkowej układanki powoli zaczynają tworzyć całość.W SKORUPCE ORZECHA - IAN McEWAN 
KWIECIEŃ 2017 

SZEKSPIROWSKA INTRYGA AUTORSTWA JEDNEGO Z NAJBARDZIEJ CENIONYCH WSPÓŁCZESNYCH PISARZY,

Trudy dopuściła się zdrady małżeńskiej. Wciąż mieszka w domu swego męża, okazałej londyńskiej kamienicy, ale już nie z Johnem, lecz z jego bratem, Claude’em. Oboje mają pewien sprytny plan. Jedynym problemem jest świadek ich spisku: dziewięciomiesięczny płód w brzuchu Trudy. 


THE DARKEST SECRET - ALEX MARWOOD 
MAJ 2017 

OPOWIEŚĆ O NARCYSTYCZNYM ZABURZENIU OSOBOWOŚCI LUŹNO OPARTA NA PEWNEJ PRAWDZIWEJ HISTORII…

Sean Jackson uroczyście obchodzi swoje pięćdziesiąte urodziny. Impreza kończy się jednak katastrofą i wielkim skandalem, gdy jedna z jego córek, Coco, w tajemniczych okolicznościach znika w środku nocy. Dwanaście lat później, po nagłej śmierci Seana, na pogrzebie spotykają się Mila, córka z pierwszego małżeństwa, i nastoletnia siostra bliźniaczka zaginionej przed laty Coco. Gdy docierają do domu, gdzie ich ojciec mieszkał ze swoją czwartą żoną, orientują się, że wszyscy obecni byli również gośćmi na pamiętnym tragicznym przyjęciu sprzed lat. Nagle są o krok od rozwiązania zagadki, która zaważyła na całym ich życiu.

WE DWOJE - NICHOLAS SPARKS
JESIEŃ 2017

KRÓL ROMANTYCZNYCH OPOWIEŚCI POWRACA Z NOWĄ PORUSZAJĄCĄ HISTORIĄ O SILE BEZWARUNKOWEJ MIŁOŚCI

W wieku trzydziestu dwóch lat, Russell Green ma wszystko: wspaniałą żonę, uroczą sześcioletnią córkę, karierę dyrektora reklamy oraz przepiękny dom w Charlotte. Żyje jak we śnie, a centrum jego wszechświata jest czarująca żona, Miriam. Ale na lśniącej, idealnej powierzchni tej idealnej bańki mydlanej zaczynają pojawiać się rysy… Ku rozpaczy i zaskoczeniu Russa, jego życie niespodziewanie wywraca się do góry nogami. W ciągu kilku miesięcy mężczyzna traci żonę i posadę. Musi zająć się córką i zaadaptować do nowej rzeczywistości. Przyjdzie mu zmierzyć się z nieznanym, pokonać własne słabości, sięgnąć po umiejętności, z których nigdy nie korzystał. Czeka go wielki emocjonalny test, ale też… niespodziewana nagroda.

INTRUZ - TANA FRENCH
JESIEŃ 2017

NOWA POWIEŚĆ KRÓLOWEJ IRLANDZKIEGO KRYMINAŁU, KTÓRĄ GILLIAN FLYNN NAZYWA „HIPNOTYZUJĄCĄ”, A STE PHEN KING „OLŚNIEWAJĄCĄ” 

Praca w wydziale zabójstw nie jest szczytem marzeń detektyw Antoinette Conway. Tylko jej zawodowy partner, Stephen Moran, cieszy się, że ma ją u boku. Na co dzień w Conway zajmuje się najbardziej niewdzięcznymi sprawami: bestialskimi wybrykami i molestowaniem. Nowa sprawa wygląda na kolejną kłótnię kochanków, która nieco wymknęła się spod kontroli. Aislinn Murray, piękna kobieta zostaje znaleziona martwa w salonie tuż obok stołu nakrytego do romantycznej kolacji. Antoinette nie może się oprzeć wrażeniu, że już ją gdzieś widziała …Przełożeni naciskają na jak najszybsze rozwiązanie sprawy. Jednak im więcej Stephen i Antoinette dowiadują się o blond piękności, tym bardziej oczywistym staje się, że wcale nie była taka idealna. Detektyw Conway zaczyna popadać w paranoję. Czyżby ktoś chciał, by zrezygnowała z pracy w policji? A może chodzi o coś zupełnie innego…? 

3 komentarze:

  1. Z wymienionych przez Ciebie pozycji bez wahania sięgnęłabym po 4: B.A. Paris, Dugoniego, Marwood i McEwana. Mogą być interesujące! Tylko kiedy znaleźć na nie czas? ;(

    OdpowiedzUsuń
  2. Tytuły te mam na oku,czekam na premierę:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ojej chyba najbardziej czekam na Cobena i Sparksa :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz i zapraszam ponownie :)

Inne